08 wrz 2016

Domena internetowa

Domeną internetową jest adres internetowy, który jest przypisany do witryny (strony internetowej).

 

Odpowiedni wybór nazwy domeny ma duży wpływ na skuteczną promocję danego biznesu w Internecie. Zaleca się aby adres strony był prosty, im mniej znaków w adresie tym lepiej. Przedsiębiorca, który chce posiadać własną domenę ma niełatwe zadanie, bardzo często wiele pasujących nazw jest już używana przez innych użytkowników sieci. Można to sprawdzić korzystając z wyszukiwarki adresów internetowych, dostępnej na stronie każdego dostawcy usług internetowych.

 

Nazwa domeny powinna w sposób jak najbardziej zbliżony odzwierciedlać charakter prowadzonej działalności. Może mieć formę jednoczłonową, a w przypadku jej braku, można idealnej nazwy szukać wśród fraz dwuczłonowych. Warto jednak pamiętać, iż lepiej konstruować nazwę domeny poprzez łączenie wyrazów niż oddzielanie ich myślnikami czy kropkami. Domena powinna być łatwa do zapamiętania, tak aby klient bez problemu mógł ja powtórzyć. Odradza się wykorzystywania w nazwie cyfr czy liter podobnie brzmiących.

 

Nie bez znaczenia pozostaje również rozszerzenie domeny. Najpopularniejszą domeną jest domena z końcówką .pl. Bardzo często użytkownicy wpisując adres domen dodają te właśnie rozszerzenie. W przypadku, gdy ta końcówka nie będzie dostępna można sprawdzić dostępność innych rozszerzeń typu .org, .net czy com.pl. Można wybrać również nazwę domeny z rozszerzeniem .eu.

 

Podczas wybierania nazwy domeny do strony firmowej, warto zastosować w niej słowa klucze, które są najchętniej szukane przez klientów w internecie i które jednocześnie odzwierciedlają zakres prowadzonej działalności. Dużo łatwiej jest budować biznes w oparciu o dobrą domenę.

Share
This