20 lut 2017

Sklep internetowy

Sklepy internetowe są coraz popularniejszą formą e-biznesu. Przedsiębiorca decydując się na prowadzenie sklepu internetowego nie ponosi chociażby kosztów związanych z wynajęciem lokalu. Dodatkowo dzięki obniżeniu kosztów obsługi może pozwolić sobie na ustalenie bardziej konkurencyjnych cen niż w przypadku sklepu stacjonarnego. Sklep internetowy pozwala również na uniknięcie stosunkowo wysokich nakładów początkowych. Również samą dystrybucję oraz reklamę sprzedawanych produktów można tanio i z dużym efektem zlecić podmiotom zewnętrznych (np. współpracując z partnerami poprzez programy partnerskie)

 

Założenie sklepu internetowego wymaga kilku kroków. Oczywiście najważniejszym jest pomysł. Podmiot musi określić co chce oferować swoim klientom, jakie są jego mocne, słabe strony oraz szanse i zagrożenia mogące pojawić się ze strony konkurencji. Założenie działalności gospodarczej jest ściśle uregulowane przepisami prawa. W przypadku, gdy podmiot prowadzi już działalność wystarczy, że doda odpowiedni zapis o handlu elektronicznym w rejestrze. Konieczne jest również wykupienie domeny oraz wybór właściwego serwera.

 

Po określeniu profilu działania, zarejestrowaniu działalności oraz wybraniu odpowiedniej domeny oraz serwera przedsiębiorca musi podjąć decyzje o wizualnej stronie sklepu internetowego. Kolorystyka czy dobór grafiki ma bardzo ważne znaczenie gdyż mają one zachęcić klientów do zakupów. Strona powinna być przejrzysta i powinna umożliwiać łatwy wybór produktów. Nie bez znaczenia jest promocja sklepu oraz działania reklamowe mające na celu pozyskanie potencjalnych klientów. Przedsiębiorca ma do wyboru szereg narzędzi, dzięki którym możesz zareklamować swój sklep. Może skorzystać z reklamy w serwisach, na blogach, reklamy banerowej czy tradycyjnej formy reklamy.

Share
This